קח את היצירה שלך צעד אחד קדימה
כתבת ספר? התקדם לספר דיגיטלי
שלח כתב יד ובדוק את הפוטנציאל השיווקי
ניוזלטר
ניוזלטר יוני 2014

http:

ניוזלטר מספר 1                                             סיון תשע"ד,  יוני 2014


שלום לכל ידידינו, מכרינו ולקוחותינו,

בסימן אירועי שבוע הספר העברי תשע"ד שייערך בין 21-11 ביוני 2014, אנו גאים להשיק את הניוזלטר הראשון של פורטל נט בוק.

נט בוק, קניון ספרים וירטואלי משותף לכל המו"לים והסופרים בארץ

לראשונה בישראל: במה מרכזית אחת לרכישות ומכירות של ספרים מודפסים ודיגיטליים 

הפורטל מרכז כיום מגוון ספרים בפורמטים שונים, חלקם גם בגרסה להדפסה ביתית, של מיטב המו"לים והסופרים בארץ אשר הצטרפו אלינו לאחר שהבינו את יתרון המכירה הישירה שמציע הפורטל.

אנו מזמינים את כולם להעלות כותרים איכותיים לבמה המשותפת, באופן עצמאי, נוח ופשוט לביצוע, וליהנות מערוץ נוסף, הוגן ורווחי!

יחד עם השקת האתר השקנו את דף הפייסבוק של נט בוק שבו תוכלו לקרוא חדשות על סופרים, להתוודע לספרים חדשים שיצאו לאור ולהתעדכן לגבי כל מה שמעניין כותבים וקוראים בישראל .

מוצגים בנט בוק, או יועלו אליו בקרוב, ספריהם של: רם אורן; הוצאת הקיבוץ המאוחד וספריית פועלים (כותרים של: דוד גרוסמן, א.ב. יהושע, יהודית קציר, אורלי קסטל-בלום, סמי ברדוגו, ז'וזה סאראמאגו ועוד); הוצאת כרמל; הוצאת פרדס; הוצאת פוקוס; הוצאת זיקית; חנה גולדברג; משה גרנות; עפרה גלברט-אבני; יורם טהרלב; יהודה אטלס; פוצ'ו ואחרים.

** מבצע חודש יוני – שבוע הספר: ספר מתנה לכל המזמין ספר באתר **

1+1 על ספרים מודפסים – כל המזמין ספר מודפס באתר יקבל במתנה את אחד מספרי סדרת ניצנים / עפרה גלברט-אבני או עולם מופלא / יורם טהרלב, לבחירתו

1+1 על ספרים דיגיטליים – כל המזמין ספר דיגיטלי באתר יקבל במתנה את אחד משלושת הספרים האלה, בפורמט דיגיטלי, לבחירתו:

ניהול השיווק / ד"ר אילן ביג'אוי

ארומתרפיה / ד"ר בן-ציון פלג

להפוך את החיסרון ליתרון / חנוך בודין

* בעת ההזמנה באתר יש לציין בשדה 'הערות' את שם הספר הנבחר למתנה, וכן את המען למשלוח – בספר מודפס / כתובת דוא"ל למשלוח – בספר דיגיטלי

** המבצע אינו כולל ספרים המצויים תחת תקופת ההגנה בחוק הסופרים, כלומר יצאו לאור מחודש פברואר 2014 ואילך

נט בוק, המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות, הולך ומתרחב כל העת. הנה כמה משירותי הפורטל:

-          נט בוק מציע לכל מו"ל או סופר מערכת ניהול עצמאית – כל מו"ל/סופר מקבל אזור אישי בפורטל, בו הוא יכול להעלות ספרים באופן עצמאי ולקדם את מכירותיו

-          שקיפות מלאה – לגבי מספר הספרים שנמכרו, למי נמכרו והתמלוגים שהצטברו מהמכירות

-          הגנה על זכויות יוצרים –  DRM (לפי בקשה)

-          מכירת ספרים במגוון פורמטים: ספרים מודפסים; ספרים דיגיטליים – קריאה מימין לשמאל ואנימציות בספרי ילדים; הדפסת הספר במדפסת הביתית; ספרי שמע – אפשרות מכירת קובץ mp3 של הספר; הדפסה על פי דרישה (POD )

 

-          המרת ספרים לפורמט EBOOK , מוגן ב- DRM (לפי בקשה)

-          סריקת ספרים ישנים והמרתם לספרים דיגיטליים

-          ספרים שאזלו מהמלאי – ניתן להדפיס עותק בודד ולשלוח ללקוח, לפי דרישה

-          חוויית רכישה אינטראקטיבית – כולל: דפדוף בעמודים ראשונים של הספר, שמיעת קריינות וצפייה באנימציות של חלק מהספרים

-          שירותי קדם דפוס, עריכה ועיצוב

 

ריכזנו לפניכם כותרים נבחרים מבין מגוון הספרים החדשים והמומלצים שהועלו לנט בוק. מספרים רבים וטובים נוספים תוכלו להתרשם באתרנו או בדף הפייסבוק שלנו.

אתם מוזמנים ללחוץ על כותרת הספר / תמונת הכריכה כדי להגיע ישירות לעמוד של הספר בפורטל.

קריאה מהנה ומעשירה,

צוות נט בוק.

מספרינו:

 

השתקפויות - מכתבים לגיבורים דמיוניים בספרי ובחיי / לימור שריר, הוצאת ePublish  

בספרה השתקפויות מתכתבת המחברת עם גיבורי יצירותיה שהתפרסמו בעבר. במכתביה אליהם היא כמו מפיחה בהם חיים מחדש, חודרת לנפשם ובד בבד חושפת את מניעי כתיבתה, ואת הקשר בינה לבין יצירי דמיונה  .
לימור שריר היא רופאה וסופרת שחיברה עד כה רומנים אחדים (בהם אלוהים ואלווירה שתורגם וראה אור השנה באיטליה), קובץ סיפורים קצרים ( דיונות הזהב והכסף) וספר עיוני- הגותי (מרטין בובר- מבט מקרוב). השתקפויות הוא ספרה השמיני.

 

צילה / יהודית קציר, הוצאת הקיבוץ המאוחד-הספרייה החדשהעשרים־וחמש שנה
 חיה צילה בכפיפה אחת עם בעלה לזר, אבי חמשת ילדיה, ועם אהובה חנן, הצעיר ממנה בתשע שנים. בכל שנות הנדודים הארוכות בפלשתינה שאחרי מלחמת־העולם הראשונה חיו שלוש בנותיה ושני בניה עם שני אבות, ו'דוד חנן' הוא שגידלם ודאג לחינוכם ולחלק ניכר מפרנסת המשפחה.

לזר היה הבחור הראשון שאי־פעם נשק לצילה, לאחר ש"התגבר עליה", והיא, ברוב תמימותה, חשבה כי משום כך "כבר אבוד" ולא נותר לה אלא להתחתן אתו. חתונתם העצובה מתקיימת לאחר הפוגרום של 1905 באודסה, פוגרום שלזר התגלה בו כחסר־ישע, וצילה מאבדת בו אחת מעיניה.

אבל בארץ־ישראל של ראשית המאה, בין יפו לגדרה ולעזה ולתל־אביב, הולכת והופכת האשה התמה והפגועה לאשה חופשית ודומיננטית, לאמהּ של שושלת משפחה של נשים חזקות, שהגברים שלידן רכי־לב והססנים. את ילדיה, את "חמשת ענפיה הצעירים, היא נטלה והרכיבה על־גבי כנה של חושחש" 'דוד חנן' - כמו בהרכבה של תפוז, אך בפרדס המשפחה הזה היתה היא מי שהטילה את צילהּ הגדול על כל השושלת  'המטריארכלית' במשך מאה שנים ומעלה, השנים שלאורכן נפרשת הסאגה בת ארבעת הדורות שכתבה קציר.

איך סיפרה צילה עצמה את חייה כדי להצדיק אותם ולהעניק להם פשר בפני עצמה ובפני הדורות הבאים? מה חשבו והבינו ילדיה ואחריהם נכדיה (בעיקר לנשים יש כאן פתחון־פה סיפורי); מה לא ידעו ועל מה גוננו כעל סוד?

צילה כתבה את זיכרונותיה לאורך כארבעים שנה, אבל לא ילדיה, שלהם נועדו המחברות שהשאירה, ולא נכדיה, לא קראו את מה שכתבה. יהודית קציר, הנינה הבכורה, היא הראשונה שקוראת הן את זיכרונותיה של הסבתא־רבתא והן את יומנו של חנן. וקולה השואל, ומבטה המדמיין, הופכים אותה־עצמה לדמות מרכזית של הספר, מול צילה. קציר כותבת כאן איפוא את "רומאן חייה" לא רק בכך שזה הרומאן הגדול והמורכב ביותר שלה עד כה - רומאן שלקראתו הכשירה את עצמה שנים רבות - אלא גם בכך שהספר הוא מין רומאן אוטוביוגרפי, הנפתח שישים שנה לפני שנולדה. רק לרשותה עומד המבט הפנורמי המאפשר לעקוב אחרי צילהּ של צילה לאורך הדורות. ורק דמיונה־שלה מאפשר לעמת את צילה, העיוורת לגמרי לקראת סוף חייה, עם הפרספקטיבה של חנן ולהלום גם בנו, הקוראים, בדיסוננס המתגלה בין חייו הגלויים, המתנהלים בהתמסרות גמורה לצילה ולילדיה, לבין מה שחלף בו בשיח עם עצמו, המתנהל ביומנו הפרטי והסודי.

מטאטא וסיפורים אחרים / לאוניד פקרובסקי, הוצאת הקיבוץ המאוחד

מבעד לזווית התבוננותו הייחודית מצייר לאוניד פקרובסקי את הישראליוּת על כל גווניה ומתווה אותה בקווים שיש בהם הומור, אהבה ופיכחון. בין גיבורי סיפוריו אפשר למצוא אמנים, רבנים, פקידים ממשלתיים, יצאניות, רוכלים בשוק ובעלי ממון. כל אלה מרכיבים תמונה עקומה-ישרה בגוון מיוחד במינו. בכנות נוגעת ללב מתאר פקרובסקי את חוויית ההגירה, שעל אף הייסורים וקשיי היום יום, יש בה חירות המחשבה, מעוף הדמיון ושמחת הדברים הפשוטים. כשהנפש מבקשת למצוא מחדש את הכוח ואת המשמעות, היא פונה אל האמנות, הפילוסופיה והיצירה, ואז – מן היומיומי עולה הנשגב, ומתוך הכאב – השֹחוֹק.

"איזה כוח אדיר ואיזו פשטות נאצלת. אתה מרגיש את כנף הנשר של התרבות הרוסית מצליפה על פניך, ואת הכנף השבורה, האחרת, של המציאות הישראלית".
בני ציפר, עורך "תרבות וספרות"

לאוניד פקרובסקי נולד בקייב בשנת 1947. הוא בעל תואר שני בתולדות האמנות; במסגרת עבודתו במשרד התרבות בקייב אצר תערוכות רבות. בשנת 1991 עלה עם משפחתו לישראל. סיפוריו ומסותיו מתפרסמים בכתבי עת נחשבים ובעיתונות בשפה הרוסית במוסקבה, קייב, ברלין וישראל. בעברית התפרסמו לראשונה סיפורים פרי עטו במוסף "תרבות וספרות" של עיתון "הארץ". הוא מתפרנס מעבודתו כשומר בחניון ומתגורר בבת ים.

דושינקא, נשמה / איריס אליה כהן, הוצאת הקיבוץ המאוחד

בערב יום הולדתה ה-34 מוצאת את עצמה הדס ב"בַּבּוּשְׁקָה", מועדון בעיר התחתית של חיפה, בחברת שלושה גברים זרים. כאב צורב ורעב חסר פשר דוחפים אותה לעשות מעשה שעתיד להיות התחנה הראשונה במסעהּ לאורך הארץ ולעומק הלב, המבקש תיקון.

דוּשִׁינְקָא, נשמה נע חליפות בין ישראל, מרוקו ואוקראינה, נודד בין מחוזות לשוניים ותרבותיים לא מוכרים ובין תקופות זמן שונות. בהדרגה, עם התקדמות העלילה, נקשרות התודעות של ארבעת גיבוריו לכדי סיפור אחד משותף: כואב, מצחיק, מכמיר-לב ומלא תקווה.

איריס אליה כהן, שספרה הקודם, מכתוב (הקיבוץ המאוחד, 2011), הפך לרב-מכר וזכה בפרס שרת התרבות ובפרס עיריית רמת-גן לספר הביכורים הטוב ביותר לשנת 2012, יוצרת גם כאן רקמה סיפורית נועזת ומהפנטת מחומריה הנפיצים של הרב-לאומיות הישראלית, בתועפות של דמיון, הומור, יכולת המצאה וכישרון סיפורי יוצא דופן.

 

איש שלא הבחין בשום דבר / רוברט ואלאזר, הוצאת הקיבוץ המאוחד

הסופר השווייצרי  רוברט ואלזר  (1956-1878) נחשב היום לאחד הסופרים החשובים והמעניינים ביותר בספרות המאה ה-20. עוד בחייו זכה להערצתם של סופרים ואנשי רוח כגון פרנץ קפקא, מקס ברוד, רוברט מוזיל, ולטר בנימין והרמן הסה, אולם כתיבתו הייחודית לא זכתה להגיע לקהל רחב, ויצירותיו נדחו פעמים רבות.  
קובץ זה כולל מבחר סיפורים קצרים מתוך שלושים שנות יצירתו של ואלזר, ומאפשר לטעום מדרכו האמנותית המרתקת והחד פעמית.  
סיפוריו הקצרים של ואלזר מאופיינים בהומור מיוחד במינו המוביל לעתים קרובות למצבים של אבסורד ולתהיות קיומיות. בתמימות ילדית ובחדות אבחנה, מבסס ואלזר תחושה של שבריריות אנושית נוגעת ללב, של חיפוש דרך מתמיד ושל בחירה בלתי נמנעת באפשרות ללכת לאיבוד .

 

לחיות בריא / פרופ' אבשלום מזרחי, הוצאת פוקוס

הספר לחיות בריא - חיים, בריאות, רפואה וחולי בראייה ההוליסטית, מציג בפני הקורא מספר זוויות, דעות, הגיגים ועובדות הקשורים לראייה ההוליסטית. הספר דן ביער העצום - הכמעט אין סופי - של זוויות חיים, בריאות, רפואה וחולי. מיער זה מוצגים לקורא מספר תחומים החשובים לכל אדם לשם הבנת משמעות החיים, הבריאות, הרפואה והחולי. .בספר מובאים, זה בצד זה, עוּבדות ועצות כיצד לנהוג על מנת לשמור על בריאות האדם: בריאות הגוף ובריאות הנפש. המדובר בתחומים לא-מעטים ומגוונים אשר יחדיו בונים את פסיפס החיים והבריאות של כל אחד מאתנו, והכול בראיית החיים ההוליסטית-טבעית .

 

כל מה שרצית לדעת על השמנת-יתר / פרופ' אבשלום מזרחי, הוצאת פוקוס

הספר השמנת-יתר עוסק בבעיה בריאותית חובקת עולם, לצערנו הרב, גם בישראל. מחלה זו הוגדרה על ידי ארגון הבריאות העולמי שליד האו"ם כמחלה כרונית. בספר שלפנינו היבטים שונים הקשורים לנושא השמנת היתר, מהותה, גורמיה, דרכים ושיטות למונעה ולטפל בה. הספר מקיף ביריעותיו זוויות שונות, מעניינות, חשובות ומרתקות. הוא כתוב בשפה השווה לכל נפש ומיועד לבני כל הגילים .


כשהחיים יתחילו / חנה גולדברג, הוצאת כתר

יום אחד בעלה של כמיהה, תעתוע, לא חוזר הביתה מהעבודה. היא יוצאת למסע חיפוש ההופך אט אט לחיפוש אחר עצמה: אחר זהותה וזכותה לחיים עצמאיים ומספקים. זהו מסע רציני, אך בה במידה סהרורי, וגם שנון ומצחיק. שזורות בו עשרות סצנות, שחלקן יעלו על שפתותיכם חיוכים קטנים, חלקן יחלצו מכם פרצי צחוק, ואחרות יעלו דמעות בעיניכם.

 "טריפ מתוק של סוכריות מלים מתפוצצות." שירי ארצי, ידיעות אחרונות

 "תענוג צרוף. תוך כדי קריאה מצאתי את עצמי מחייכת הרבה יותר מפעם אחת וצוחקת עד דמעות פעמים רבות." שרית ישי-לוי, עולם האישה

 "רומן כובש, רענן ומקורי. סוחף, מעורר, קולח ועכשווי. לגולדברג יש אוזן נהדרת לשפה העברית החיה, והיא משייטת בה כדג במים. ביטויים שלה כמו 'אין סוסים שמדברים עברית' ו 'הרווח בין הגבר לחולצה' כבר הפכו למטבעות לשון בשפה העברית. זהו רומן שיש בו שילוב איכויות מנצח – ספר חכם 'על החיים', שאינו לוקח את עצמו ברצינות תהומית, מעורר הזדהות וכתוב נפלא."  פרופ' יגאל שוורץ

דלית לא יכולה להחליט / חנה גולדברג, הוצאת כתר

"דלית לא יכולה להחליט" מהסדרה "שלום קריאה" מיועד לילדי כיתות גן עד ג'. הסדרה כתובה על פי שיטת השכתוב הדידקטי של פרופסור שלמה הרמתי, ומותאמת במיוחד לילדים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקריאה ומגלים את נפלאותיה.

 הסדרה "שלום קריאה", שנוסתה בהצלחה רבה בארץ ובחו"ל בעברית ובלועזית והתקבלה בהתלהבות על ידי קוראים מתחילים, באה למלא צורך חיוני בחינוך ילדים לקריאה עצמית מיד בתום לימוד הטכניקה של הקריאה. בהתאם לשיטתו של פרופ' הרמתי, הטקסט כתוב במשפטים קצרים, תוך הקפדה על בהירות הכתוב ועל עימוד גראפי המסייע לקליטת המשפטים. כל זאת – מבלי לגרוע מן העניין שבסיפור.

שלושה דיירים מעניינים גרים בבנין אחד: דודה בתיה, שאוהבת לעשות אמבטיה, דלית, שלא יכולה להחליט, וטל, שאוהב כל כך לראות טלוויזיה. עליהם מספרת חנה גולדברג בחן ובחום.

ידיעות אחרונות: "'דלית לא יכולה להחליט' הוא ספר שמסופר באהבה, בחמלה ובהומור. הסיפור קצבי, מענג, החריזה רהוטה וקולחת – וזה לא מפתיע, שהרי מדובר בחנה גולדברג, הפזמונאית המשובחת, שניפקה לנו משפטים אלמותיים כמו 'אין סוסים שמדברים עברית'.  גיבורי הסיפור מעוררים בקורא הצעיר הזדהות ומעלים על פניו חיוך קטן של עונג. ספר נהדר לילדים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקריאה ומגלים את נפלאותיה."

קרנטינה בקונסטנצה / משה גרנות, הוצאת ספרא

קרנטינה בקונסטנצה מאת משה גרנות, ספר השוטח בפני הקורא מארג עלילתי מופלא ומרתק, ומפגיש אותו עם דמויות שתהפוכות העת חשפו בהן קווי אופי מפתיעים: דוֹד "אישי" החולק את אשתו עם המאהב שלה משום השקפת עולמו הקומוניסטית; יעקב, שוליית החייטים, המתאהב בנערה גיבנת, ולמענה הוא מפר כללים ומורד במוסכמות; הוכמן, מנהל בית-ספר יבשושי, הנאלץ לנטוש את אשתו ובתו משום סחיטתה של רווקה מיואשת; מורדי, המביא יצאנית למחנה לעבודות כפייה כדי למנוע פוגרום; דוֹד אלברט הטוב והמיטיב, המחביא בארונו שלדים; שלוימי, ששינה את שמו לסרג'יו, והפך לקלגס אכזר המתעלל בבני עמו; חיילת אי טי אס המתאהבת בקצין בריטי וקובעת בכך את חייה – אלה ואחרים מאכלסים את הספר "קרנטינה בקונסטנצה", ומבטיחים לקורא הנאה צרופה.

משה גרנות פרסם עשרות ספרים, וזכה פעמיים בפרס אקו"ם על יצירה שהוגשה לשופטים בעילום שם (2007, 2012). הוא כובד בתארים "חתן האור" ו"יקיר אגודת הסופרים", משמש כעורך כתב-העת הוותיק "מאזנים" .

 

סודות מרקש / לימור שריר, הוצאת ePublish

סודות מרקש הוא סיפורו של נער מתבגר המגלה את זהותו המינית והנפשית במרוקו של המלך חסן: ארץ פראית, מלאת קסם וסיאוב, רוחשת מיניות וכנועה לדיקטטורה מלוכנית .

בכתיבתה הייחודית משלבת הסופרת דמיון וראליזם עם פרוזה פיוטית, ובאמצעותם מתארת את מרוקו טומנת הסוד כפי שלא הכרנוּהַ. אדם המוותר על זהותו ושאינו מסוגל לוותר על עצמיותו הוא הדמות המרכזית המתוארת בספר  .

 

והבית ימלא עשן / פביאן ברויטמן, הוצאת ePublish

שלושה סיפורים השזורים זה בזה מרכיבים רומן הבנוי בין פנטזיה לבין מציאות –  העולם אפוף עשן סמיך,  תוצאה של זיהום סביבתי ואנושי רב שנים.  העולם כפי שאנו מכירים לא קיים עוד,  אוכלוסיית העולם התמעטה בשל מחלות ומהיעדר אוכל טבעי. אין אמצעי תחבורה בשל הראייה האפסית,  האנושות על סף תהום.  קרני השמש אינן מגיעות לכדור הארץ . משפחה אחת מנסה לשרוד את התקופה בעזרת   "בית טוהר",  ובו מערכת לסינון העשן.  שם מגדלים ירקות ופירות,  וכמה בעלי חיים כבעבר . שלושה ילדים  ושני מבוגרים שזוכרים תקופות יפות מהעבר מנסים למצוא תשובות ועתיד טוב יותר.  האמונה בשינוי קיימת,  למרות הייאוש השורר בלבבות האדם .

מרטין הוא ילד רגיש ומיוחד המתגורר ברוסריו,  ארגנטינה.  הוא מגלה את יהדותו ומחליט להגיע לבית הספר היהודי כנגד רצון הוריו.  שם הילדים האחרים מתעללים בו,  לא מבינים אותו,  לא מגלים בו את ייחודיותו.  מתוך סבלו,  הוא מגלה תופעת טבע ייחודית,  שעלולה להביא כיליון לעולם,  תוך כדי גילוי אהבת בוסר אסורה .

ירחמיאל נולד עם תסמונת דאון,  להורים דתיים.  סביב התפתחותו ההורים שלו מגלים קשיים שעד אז לא הכירו . ירחמיאל לא מדבר,  אך לעתים פיו מבטא מילים שאיש מלבד אמו לא מאמין שהוא יכול להגיד.  המערכת הזוגית מתנדנדת ועלולה להתפרק ,ומתוך הכאוס המשפחתי נולד סיפור אהבה אסור,  סיפור אהבה של שיבה למקורות,  ונבואה לבאות .

העולם אפוף עשן ואין פתרון לשיממון,  למחלות ולמוות.  ואולי מישהו יוכל לעזור?  מתוך אהבת אמת וכוונה ייתכן ותימצא התשובה .

נסיכה אפריקנית / רם אורן, הוצאת קשת

שני חברים, קצינים לשעבר ביחידה מובחרת בצה"ל, יוצאים לחפש יהלומים באפריקה. הם מצפים להתעשר בין לילה, אבל היבשת השחורה, האקזוטית והמושחתת, מכינה להם הפתעה אכזרית: במקום גן העדן שחלמו עליו, מקדם את פניהם גהינום שמעמיד את חייהם בסכנה ומטלטל אותם אל תוך מערבולת של טרגדיה משפחתית כבדה מנשוא .
"
נסיכה אפריקנית" הוא בעת ובעונה אחת סיפור מתח עוצר נשימה וסיפור אהבה נוגע ללב, המתרחשים בסבך התככים האפלים של תעשיית היהלומים הבינלאומית. "נסיכה אפריקנית" הוא רב-המכר ה-13 של רם אורן, שספריו נמכרו עד כה בכמיליון עותקים, הצלחה חסרת תקדים בשוק הספרים הישראלי. חלק מן הספרים תורגם לשפות זרות ומצא את דרכו גם לקולנוע ולטלוויזיה .

 

כבשה שחורה / רם אורן, הוצאת קשת

שניים מוותיקי "המוסד" פורשים כדי לפתוח דף חדש בחייהם. הם פונים לפוליטיקה ומגלים מהר מאוד שמה שאמור להיות חוויה מעוררת התרגשות הוא לא יותר ממערכת של תלאות, יחסים אסורים והפרות חוק מסוכנות. לגיבורי "כבשה שחורה" יש חלומות, שאיפות ומאוויים, אבל גם סודות אפלים שחשיפתם עלולה להרוס את כל מה שניסו לבנות. רומן המתח הזה מתחיל ומסתיים ברצח. כמו במיטב ספרי המתח של רם אורן גם כאן מתנהלת העלילה בקצב מסחרר ובפיתולים בלתי צפויים עד לסוף הבלתי נמנע.  

 

זהות כפולה / רם אורן, הוצאת קשת

כשאשתך קונה פתאום אקדח... שתי יריות מהדהדות באישון לילה בבית מפואר בצפון תל אביב. גבר מתלונן במשטרה שאשתו ניסתה לרצוח אותו. האם זו האמת? מיהו הקורבן האמיתי? מדוע כבולות ידיהן של שלטונות החוק? עלילת זהות כפולה מיטלטלת בין תעלומות סבוכות, בין אהבה לשנאה, בין שפיות לטירוף ובין דמיון למציאות. חוקר משטרה עיקש, פסיכיאטרית מבריקה ושופטים נבוכים מנסים לפענח את סודו הכמוס של האיש שרקח פשע מושלם. הספר מבוסס על תחקיר בן שנתיים שבמהלכו נפגש רם אורן עם פסיכולוגים ופסיכיאטרים מנוסים, אנשי משטרה ועורכי דין, ראיין חולי נפש ועמד מקרוב אחרי הטיפול בהם. זהו ספרו העשרים ושבעה של רם אורן, שבו הוא פורש מאות עמודים של מתח, אהבות סוערות, אכזבות גדולות וסיפורים על בני אדם נואשים המתנדנדים על סף התהום .

 

החסידה שנשארה בארץ / יורם טהרלב, סדרת עולם נפלא, הוצאת צמרת

על מחזור החיים בטבע. סדרה בת 12 כרכים הנמכרת כערכה שלמה. החסידה שנשארה בארץ - גיבורת ספר זה היא החסידה הלבנה, אחד העופות המעניינים ביותר בעולם. החסידות שומרות על בן זוג קבוע לכל חייהן, ויודעות לחזור לקן שממנו יצאו לפני שנה. הן מנווטות ונודדות במסע שאורכו יותר מ-10,000 ק"מ, בלי לתעות בדרך. נתונים זואולוגיים אלה מועברים בספר בדרך חווייתית-סיפורית .

 

נופל מחוץ לזמן / דוד גרוסמן, הוצאת הקיבוץ המאוחד

איש קם פתאום משולחן ארוחת-הערב שלו, נפרד מאשתו, אחרי שחמש שנים שתקו את "הלילה ההוא", ויוצא לדרך ל"שם", לחפש את בנו המת.

 

מיום ליום מתעצמת הליכתו העיקשת במעגלים סביב העיר ויוצרת מעין שדה מגנטי שפועל על העיר כולה. נסחפים אל ההלך אלה מאנשי העיר שאולי רק חיכו שיקום איש כמוהו, אשר בכוח המשאלה הגדולה שלו יעז לקרוא תיגר על הגבול שבין כאן לבין הצד האחר, תשליל החיים.

 

'נופל מחוץ לזמן' הוא סיפורו של ניסיון הרואי וסוחף "למצוא לזה מלים". דמויותיו ימצאו את עצמן על קו הגבול, מול החומה שהן-עצמן אולי יצרו, ורק כך יוכלו, דווקא אחרי ש"הדבר קרה", להבין מי הן, כי "החיים במלוא יֵשָׁם הוֹוִים רק שם בקו הגבול".

הספר כתוב כ"סיפור בקולות", וכולל קטעים הכתובים בריתמוס שירי. עם זאת, הוא אינו פואמה ולא מחזה.

 

דויד גרוסמן זכה בפרס ברנר לשנת תשע"ב על ספר זה.

כל אחד טיפוס מיוחד / עפרה גלברט-אבני, סדרת ניצנים, הוצאת צמרת

על ילדים שלפעמים הם קצת עקשנים, ותרנים, ביישנים, רגזנים, אמיצים, גרגרנים, עצלנים, חולמניים, צחקנים, חששנים ואפילו קצת מפוזרים.


ספר אחד מסדרה הכוללת: עשרה כרכים, דיסקי שמע לכל הסדרה בהפקה מוסיקלית עשירה של דודו זר, וכן DVD לחמישה מהספרים.

קיים גם בערבית ובאנגלית. רב מכר .

סוד ההצלחה של הסדרה נובע משתי סיבות עיקריות:

הילדים מזדהים עם הסיפור כי בסיומו של כל שיר הגיבור אומר בשיר את מה שהילדים חושבים בלב אך אינם יכולים להביע זאת במילים שלהם. ההנחה היא שילד ששולט באוצר מילים גדול הוא ילד ששולט במחשבות שלו ויכול להביע את אשר הוא חושב.

"משהו למחשבה" – בסיומו של כל שיר מתבקש הילד להביע את דעתו ביחס לנושא השיר. הדבר מביא את הילד לחשוב ולשקול את ההתנהגות הנכונה בכל מצב. ההנחה היא שאם הילד יבין את ההיגיון העומד מאחורי כללי ההתנהגות הנדרשים ממנו, יקל לו לקבל אותם ולציית להם.

הפקה מיוחדת לעידוד הקריאה העצמית של ילדים. 

הספרים מלווים בקריינות של דודו זר, בהפקה מוסיקלית עשירה. 

רב מכר,  מהדורה ארבע עשרה 2013   

 

ארומתרפיה / ד"ר בן-ציון פלג, הוצאת צמרת

משחר ימיה עשתה האנושות שימוש בשמני מרפא לצרכים קוסמטיים, דתיים ורפואיים. אמנות זו השתכללה לאורך ההיסטוריה, ולבסוף זכתה בשמה המודרני, "ארומתרפיה". במהלך העשורים האחרונים נחקרו שמני המרפא בכלים מדעיים, וכיום ניתן לדייק מאוד בשימוש בהם ולהעצים את השפעתם הטיפולית המבורכת. ספר זה פורש בפני הקורא מגוון עצום של שמנים, מהגרניום והמליסה המוכרים לרבים ועד שמנים נדירים יותר, דוגמת הקנביס והמושק, על אופני השימוש המומלצים בהם, התערובות שניתן לרקוח מהם והתוויות הנגד לשימוש בהם. הוא מוגש בשפה בהירה ומיועד הן למתעניינים חסרי הידע המוקדם והן לעוסקים בתחום. ד"ר בן-ציון פלג, יליד אוקראינה (1940), סיים לפני שלושה עשורים דוקטורט בתזונה הוליסטית באוניברסיטת ניו-פורט בקליפורניה. אלפי המטופלים שפגש מאז העניקו לו את הזכות והיכולת לרכז בספר זה ידע קליני חסר תקדים בהיקפו, הפותח בפני הקורא אופק חדש לתחום שמני המרפא .

 

ניהול השיווק / ד"ר אילן ביג'אוי, הוצאת צמרת

שיווק מתחיל ונגמר בצרכים הגלויים והסמויים של הלקוח. אין עסק שיצליח לאורך זמן ללא לקוחות מרוצים. שיווק מחייב חשיבה יזמית והבנה בתחומים רבים: חברה, תרבות, טכנולוגיה, עסקים, כלכלה, משפט ופוליטיקה. מערכת השיווק אחראית על האינטגרציה בין תועלת הלקוח לבין תועלת הפירמה, ומטרתה ששני בעלי העניין יהיו מרוצים. על מערכת השיווק לזהות בקרב פלחי לקוחות שונים הזדמנויות עסקיות בעבור הפירמה ולהציע דרכים למימושן, כשהסיכון והסיכוי הולמים את יעדיה, את התמחויותיה ואת יתרונותיה. השיווק הוא תהליך מתמשך ודינמי. בכל רגע נתון הוא מאפיין את תועלות הלקוחות והפירמה ומחפש מענה הולם לצורכיהם.

ד"ר אילן ביג'אוי, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת סורבון בפריס, מרצה בכיר במכללה האקדמית אשקלון ובאוניברסיטת בר-אילן. לצד פעילותו האקדמית הוא עוסק בייעוץ למיזמים פרטיים ולפירמות שונות בישראל ובחו"ל, כמקדם חשיבה יזמית ועסקית בקרב עובדי ציבור ואנשי עסקים הוא פועל במדינות שונות באסיה ובאפריקה מטעם המרכזים לשיתופי פעולה בין-לאומיים של משרד החוץ ומשרד החקלאות, מומחה לשיווק, ליזמות, לעסקים בין-לאומיים ולחדשנות .

 

קריאה עיוורת / חנוך ברטוב, הוצאת הקיבוץ המאוחד-הספרייה החדשההספר 'קריאה עיוורת' כולל שלושה-עשר מסיפוריו הקצרים והארוכים של חנוך ברטוב, מבחר מתוך עשרות סיפורים שחיבר במשך חמישים שנה. הקורא המכיר את הרומאנים הנודעים של ברטוב יגלה כאן פנים חדשות ומפתיעות בתכני כתיבתו ובצורותיה: סיפור-חידה רב מתח ומועקה על פגישה מרעישה עם רוצח המבקש לשכור דירה בתום ריצוי עונשו; אגדה מסוגננת על מעשה הבריאה המעניקה פירוש רענן לסיפורם של אדם וחוה, אלוהים והנחש; עלילות מחויכות ומעוררות מחשבה מחיי הקיבוץ, היורדות לעומק המתחים החותרים תחת אחדותה של הקהילה הסולידרית-כביכול; סיפורה של משפחה שקשריה הפנימיים קורסים דווקא משעה שהוגשם חלומה למצוא את שרידיה האובדים אחרי השואה.

 

הסיפורים חושפים את משיכתו של המחבר לתיאור פגישות פלאיות וצירופי מקרים לא-מקריים שסוד צפון בהם, אבל באותה מידה הם נטועים בממשותה של ההיסטוריה היהודית במאה העשרים, שחנוך ברטוב היה שותף לצמתיה המרכזיים ונכח בקווי החזית הנוראים והנשגבים ביותר שלה.

 

אכן, ניסיונות חייו, שפרנסו את הרומאנים הבולטים שחיבר, נוכחים גם בסיפוריו כציר שממנו מסתעפת אמנות הסיפור שלו. על כן לא ייפלא, שגולת הכותרת של קובץ זה הם צמד סיפורי וידוי אינטימיים, שהמחבר משרטט בהם באהבה רוויית אשם את דיוקנאותיהם של אביו ושל אמו. "יהודי קטן" צומח מתוך דיווח מדוקדק של נסיבות היעדרו של הבן ממיטת מותו של האב לכדי חשבון נפש מקיף על יחסיו עם אביו מראשית עד אחרית, כמין תחליף ל'שבעה' שלא זכה לשבת עליו. ואילו "קריאה עיוורת" נמסר מתוך נפשה של אמו הישישה, הכלואה בעיוורונה ובשתיקתה, ומנסֶה להבין מנקדות ראותה כיצד צמחה מחיצת ניכור דקה בינה לבין בנה שנעשה סופר בעל שם. יכולת האמפתיה של ברטוב כלפי הזולת במצוקתו, שהיא אחת מסגולות היסוד של יצירתו, מתגלה כאן בשיאה, ואופיים הלא-בדוי של הסיפורים ממחיש כיצד ניתן להפיק מתוך החיים עצמם את הפנינים המזוקקות ביותר של האמנות.

 

לספר מצורפת אחרית דבר מאת אבנר הולצמן.

ב-2010 החלה הספריה החדשה, כמחווה לברטוב, להוציא מחדש את ספריו. ספר זה הוא פרק נוסף ב"פרויקט ברטוב". אבנר הולצמן, המלווה את הפרויקט מתחילתו, בחר את הסיפורים המופיעים בקובץ, וחנוך ברטוב ערך ותיקן את הנוסח.

 

אחות קטנה / רם אורן, הוצאת קשת

חדווה רוזן בת החמש-עשרה מבני ברק היא נערה יפה ומאושרת, תלמידה מצטיינת בסמינר למורות, בת למשפחה חמה ותומכת ואחותו של עילוי שהכול מנבאים לו עתיד מזהיר. לפתע פתאום, ללא כל התראה מוקדמת, מתנפצים חייה וחלומותיה לרסיסי רסיסים, וגל של אירועים קשים ובלתי - צפויים מאלצים אותה ואת אחיה לצאת בידיים ריקות להתמודדות גורלית מול כוחות גדולים וחזקים מהם. "אחות קטנה" הוא ספר מתח עוצר נשימה, המתנהל בקצב מסחרר אל סופו המפתיע. בצד העלילה המקורית, חושף ספר זה טפח נרחב מן העולם החרדי בישראל, עולם מיוחד במינו, שבו חושבים אחרת, מתלבשים אחרת ומתנהגים אחרת, ויחד עם זאת נראה שגם שם, בין החומות הסוגרות עליהם, חיים בסך הכל בני אדם בשר ודם, שרגשות של אהבה ושנאה, תשוקה ובדידות, שמחה ועצב שולטים ללא עוררין בנפתולי חייהם. "אחות קטנה" הוא רב-המכר הששה-עשר של רם אורן, שספריו נמכרו עד כה ביותר ממיליון עותקים ותורגמו למספר שפות.

 

להתבגר צעיר / פרופ' אבשלום מזרחי, הוצאת פוקוס

הספר להתבגר צעיר - כיצד להרחיק את הגיל הביולוגי מהגיל הכרונולוגי, מציג בפני הקורא זוויות, דעות, הגיגים, עובדות ועצות כיצד לחיות בריא מגיל צעיר ועד לגיל הזקנה. הספר דן ביער העצום - הכמעט אין סופי - של זוויות שונות של חיים, בריאות, רפואה וחולי. הוא מציג לקוראיו עצות כיצד לחיות נכון ולשמור על בריאות הגוף והנפש, כבר מגיל צעיר, והכול כדי להאט את תהליכי ההזדקנות ולהגיע לזקנה בבריאות טובה. הספר כתוב בשפה השווה לכל נפש והוא מיועד לבני כל הגילים .

 

להפוך את החיסרון ליתרון / חנוך בודין, הוצאת צמרת

זה מוזר מאוד להיות בן עשרים ולהיוולד מחדש. בשנייה אחת חיי השתנו מן הקצה אל הקצה. מילים כמו: כוח, חוזק, שלמות, ביטחון, יופי והצלחה, פינו את מקומן והוחלפו באחרות: פציעה, כאב, נכות, שיקום, תותבת. 24 ביוני 1982, עוד יום בתוך המלחמה בלבנון הופך ליום המיוחד שלי. הפגז שקוטע את ידי במקום, קוטע גם את מהלך חיי והופך אותם על פניהם. אני חייל צעיר, מש"ק מרגמות ב"גולני", על סף קורס קצינים, יפה, חזק, מלא ביטחון עצמי, מוצא את עצמי זרוק על האדמה הרותחת, מלא בדם, ללא יד ימין ופנים בוערות. זעקות הכאב שלי מפלחות את האוויר ואני יודע שחיי לא יהיו עוד כפי שהיו. באותו יום במיטתי בבית החולים לא ידעתי להחליט אם מבטו של אבי הוא מבט של צער, או מבט של חשש מהעובדה שהוא יכול היה לאבד אותי, או מבט של השלמה על שזהו גורלה של משפחתו לדורותיה, גורל של שכול וכאב על מנת לשרוד. הכוח העצום הזה שנמצא בתוך הכתפיים העצומות והידיים הגדולות שלו, הוא כוח שעד היום לא ראיתי בשום מקום, אצל שום אדם. הדבר המופלא הוא שהכוח הזה הכיל בתוכו רגש וחום עד אין קץ. זה לא פשוט לשאת את אות השונה. אין לי בעיה עם כך שאני מושך תשומת לב, אני פשוט רוצה שהאישיות שלי תהיה משמעותית יותר מהחיצוניות. הרבה פעמים, בתחילת הדרך, אני מתפלל שהאנשים לא יבחינו מיד בנכות שלי. ההתעסקות המיידית בנושא מסיטה, בעיניי, את תשומת הלב מהתכונות הפנימיות שלי, ואז המאמץ שלי חייב להיות הרבה יותר גדול מאשר הוא היה צריך להיות לולא הייתי קטוע יד. הסיפור שלי הוא על נפילה לבור, שנדמה לך שהוא הכי עמוק שיכול להיות, ועל היציאה ממנו באמצעות מציאת הדרך להפוך את המצב החדש למשהו חיובי, חזק ומשמעותי, ואפילו, למרות הכול, למשהו יותר טוב. בקיצור: איך להפוך חיסרון ליתרון, וניצחון. פציעה, שיקום, ספורט עילי ואתו גם שמונה מדליות אולימפיות (מהן שתיים מזהב), משפחה, עבודה, ניהול, מנהיגות, ובעולם החדש גם תכנית ריאליטי. אלה המושגים שמלווים את כולנו בספר, ואני משתף אתכם, הקוראים, בניסיון שלי מהחיים, מהפציעה ואפילו מתכנית 'הישרדות – הפיליפינים' שבה נטלתי חלק ...

 

להגשים / ערן שטרן, הוצאת ePublish

כולנו מרגישים את ההזדמנות ליצור ולהגשים חיים יוצאי דופן. אנחנו רואים פוטנציאל עצום ושפע אינסופי, אך במציאות רבים חווים חוסר מימוש עצמי ותחושת מחנק כלכלי שאינה מאפשרת הגשמה אמיתית של החיים שהיינו רוצים לעצמנו .

אחד הצרכים הבסיסיים שלנו כבני אדם הוא להשאיר חותם, לדעת שמימשנו כל דקה בחיים שלנו ושהבאנו למיצוי כל חלקיק מהפוטנציאל העצום שלנו .                   

"להגשים" יפרוש בפניכם את הדרך המעשית ליצירת חיים שבהם תגשימו את היעדים והמטרות החשובות שלכם, בצורה עקבית ובאופן מתמשך .

תקבלו כלים מעשיים שיאפשרו לכם לפתח את החוסן המנטאלי והרגשי הנדרש כדי להתמודד עם פחדים או מכשולים שיפריעו לכם בדרך .

בשפה קולחת ומובנת לכל אחד, ערן שטרן חושף את השיטה המוכחת שלו ליצירת שינוי ופריצת דרך, אותה שיטה אשר שינתה עד היום את חייהם של אלפי אנשים בעולם כולו, אותה שיטה שבעזרתה תצליחו גם אתם לממש את הפוטנציאל האדיר אשר טמון בכם, ורק מחכה לצאת החוצה.

נשמח לראותכם בפורטל נט בוק, ומזמינים אתכם לבקר גם בדף הפייסבוק שלנו!

 ** להסרה מרשימת התפוצה אנא שלחו הודעה בדואר חוזר לכתובת[email protected] **

 
רם אורן

חנה גולדברג

הקיבוץ המאוחד

הספריה החדשה

פוקוס

ספרא

רימונים

e publish

זיקית

שלמה קאלו

ידיעות ספרים

כנרת זמורה

מודן