קח את היצירה שלך צעד אחד קדימה
כתבת ספר? התקדם לספר דיגיטלי
שלח כתב יד ובדוק את הפוטנציאל השיווקי
פוסטים
פוסט נט בוק אוגוסט 2014

סופר, מרגיש שלא סופרים אותך?   

בשוק שעובר תהפוכות יש מי שאכפת לו מהמחברים, ורואה יותר מצעד אחד קדימה. משה ראובני, בעלי הוצאת צמרת ומנכ"ל פורטל נט בוק, פועללקידום סופרים בארץ. קראו עוד בכתבה שלפניכם...

תקופה לא קלה עוברת על שוק הספרים הישראלי. כיום, סופרים ומו"לים מתקשים להתפרנס בכבוד, הוצאות לאור בינוניות וקטנות נסגרות בזו אחר זו ובחנויות הספרים הפרטיות המכירות מתמעטות.

גורם נוסף שערער את הענף הוא כניסתו לתוקף של חוק הספרים בחודש פברואר השנה. כוונות המחוקק היו טובות, אך בפועל נפגעו הקונים, הסופרים וההוצאות. בעקבות החוק שיעור הוצאות ההפצה וההנחה לרשתות עלה, ומגיע עד 79% ממחיר הספר לצרכן! הוסיפו לתמונה את המשבר שפקד את סטימצקי, וקבלו הסבר לכך שסופרים ותיקים וחדשים כאחד חוששים כיום להוציא ספר לאור, ומחכים שהשוק יתייצב.

אבל, יש מי שאינו מוכן להשלים עם המצב, ואינו שוקט על השמרים: משה ראובני, מו"ל ותיק, יזם יצירתי ומומחה בשיווק המכיר היטב את צרכי שוק הספריםבארץ, נרתם למען הסופרים. הנה כמה מהמיזמים שפיתח:

 • הקמת פורטל חדש שמביא בשורה מרעננת לשוק הספרים – לפני כשנה בנה ראובני את נט בוק – פורטל משותף לכל המו"לים והסופרים בארץ, המציע במה מרכזית אחת למכירת ספרים מודפסים ודיגיטליים, ומבוסס על טכנולוגיות מתקדמות. בעוד שברשתות ספר חדש מקבל הזדמנות קצרה להוכיח את עצמו, ואם אינו מוכר יורד מהמדף, נט בוק מציע מדף וירטואלי בלתי מוגבל. כל סופר ומו"ל מקבל "חנות מקוונת" בפורטל שאליה יעלה את ספריו באופן עצמאי, תוך אפשרות לעקוב מרחוק אחר נתוני המכירות, לערוך את תקציר הספר, לקבוע את מחירו לצרכן ולשנותו.

  כיום, נט בוק מונה צוות מנוסה של כ-10 אנשי מקצוע, ביניהם מתכנתים, עורכי תוכן, מעצבים, אנשי פיתוח עסקי ועוד. הוצאות רבות כבר הצטרפו לפורטל ומעלות אליו את ספריהן, ביניהן: ידיעות ספרים, הקיבוץ המאוחד – ספריית הפועלים, רם אורן, פוקוס, אופוס, כרמל וזיקית. מדי חודש מופק ניוזלטר נט בוק ובו חדשות מעולם הספרות בארץ, חידושים בפורטל, מתנות ומבצעים לקוראים ועדכון לגבי ספרים חדשים באתר.

 • שיתוף פעולה עם אגודת הסופרים – ראובני פועל בשיתוף עם אגודת הסופרים, ומקיים קשר הדוק עם העומדים בראשה.

 • המרות לספרים דיגיטליים במחירי עלות – נוכח הירידה בביקוש לספרים מודפסים ועלייה במכירות ספרים דיגיטליים, מציע כיום פורטל נט בוק שירותי המרת ספרים מודפסים לגרסה דיגיטלית (פורמט Epub3) במערכת מתקדמת עם דפדוף מימין לשמאל, והוא בין היחידים בארץ המאפשר הגנה גבוהה על זכויות יוצרים של ספרים דיגיטליים (DRM). מערכת האבטחה המשוכללת שמציע הפורטל ניתנת לבקשת המו"ל / המחבר. שירותים אלה מתומחרים בנט בוק בעלות הוגנת, וללא כוונת רווח. 

 • תכנית השותפים – נט בוק מציע מגוון שירותי הוצאה לאור תחת קורת גג אחת: המרה, הגהה, עריכה לשונית וספרותית, סטודיו לשירותים גרפיים וקידום הספר המוכן בערוצים המתאימים. המטרה היא לחסוך למחבר את העמלות הגבוהות שגובות הוצאות הספרים המסורתיות, תוך הקפדה על שירות הוגן הן למחברים הן לבעלי המקצועות השונים. כחלק ממגמה זו, ובמטרה לספק תעסוקה לכל העושים בתחום יזם משה את תכנית השותפים, המציעה עבודה לעורכים ומאיירים שמוכנים להירתם למאמץ תמורת שותפות ברווחים העתידיים. המעוניינים בפרטים מוזמנים לפנות אלינו במייל: moshe@netbook.co.il

 • קידום יוזמות עם גורמים עסקיים בשוק הישראלי – למינוף ענף הספרים ושיפור מעמד הסופרים. 

 • ייזום שיתופי פעולה עם מנחי סדנאות כתיבה – במטרה לסייע לסופרים בראשית דרכם.

 • קשרי עמיתים עם קולגות בתחום – להעשרת הידע המקצועי, בפרט בתחום הספרים הדיגיטליים.

 • השתתפות בכנסים, ימי עיון והרצאות – בנושא 'שוק הספרים לאן?' במטרה לשתף ולהעביר לקהל הרחב את הידע הרב שצבר ראובני לאורך השנים.

  משה פועל במרץ להשגת יעדיו, רואה באתר 'אמזון' האמריקאי מודל לחיקוי, ובעל חזון להוביל לשם את שוק הספרים הישראלי.

  לפרטים נוספים התקשרו: 077-3214045 / 050-6816370